İsrail Bu Kez De İHA İle Suriye’ye Saldırdı

İsrail işgal güçleri, Suriye’de belirlediği hedeflere 17 Mart’ta hava saldırısı düzenlemişti. Suriye, İsrail’in saldırılarına uçaksavar füzeleriyle yanıt vermiş, Suriye ordusu yaptığı açıklamada, saldırıya katılan bir İsrail jetinin de düşürüldüğü belirtmişti.

Siyonist Rejimden ikinci saldırı da gerçekleşti.  Sputnik’in haberine göre, İsrail’e ait bir insansız hava aracı, Suriye’nin güneyindeki Kunaytra’da bir sivilin arabasını vurdu. Saldırıda, arabanın içerisinde bulunan bir sivil yaşamını yitirdi.

Suriye İsrail Uçağını Düşürmüştü

Mart 2011 yılında Suriye krizinin baş göstermesi ardından şimdiye kadar siyonist İsrail rejimi defalarca Suriye’ye yönelik hava saldırıları düzenlemiş ve teröristlere açık destek vermiştir.

Geçen günki saldırıda Suriye hava savunma sistemleri Siyonist Rejime ait 2 savaş uçağını hedef almıştı ve bunlardan birini düşürmüştü.

İsrail’den Suriye’ye tehdit

​Bölgedeki gerilim, iki gün önce İsrail jetlerinin Suriye’deki bazı hedeflere hava saldırısı düzenlemesi nedeniyle yükselmişti. Suriye’de yapılan açıklamada, saldırıya katılan bir İsrail jetinin düşürüldüğü belirtilirken, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Hizbullah’ın gelişmiş silahlarının hedef alındığını ileri sürmüş ve saldırıların süreceğini söylemişti.