İsrail İşgal Toprakları Asıl Sahiplerine Dönecek

İran Ordusu komutanı yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin çökeceğini ve Filistinli savaşçıların ellerinde düşeceğini söyledi ve İsrail’i kafa karışıklığı ve çılgınlık durumuna sokan 7 Ekim sürpriz El Aksa Fırtınası Operasyonu’na işaret etti.

Hava Savunma Akademisi’ndeki bir törende konuşan Abdurrahim Musavi, “İsrail rejimi ve efendileri (müttefikleri), Hamas’tan aldıkları tokat nedeniyle başarılı Fırtına Operasyonu’nu İran’a mal etmeye çalışıyorlar” dedi.

Hem İsrailli hem de ABD’li yetkililer, İran’ın Hamas’ın saldırısından haberdar olduğunu kanıtlayacak hiçbir kanıt olmadığını kabul ettiler.

“Elbette hem Siyonistler hem de efendileri bu konunun İran’la hiçbir ilgisi olmadığını biliyorlar” diyen komutan, İran’ın kendilerine karşı harekete geçmesi durumunda Siyonist rejimle savaşımızın boyutlarının Kutsal Savunma’daki güncellenmiş operasyonlarımızdan biri düzeyinde olacağını da sözlerine ekledi. Genelkurmay Başkanı, dolaylı olarak İran’ın 1980’lerde işgalci Saddam Ordusu’na karşı yürüttüğü kurtuluş operasyonlarına atıfta bulundu.

Tümgeneral, Fırtına Operasyonu’nu Siyonist rejime “onlar için sindirilemeyecek büyük bir darbe” olarak nitelendirdi.

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Siyonist rejimin Hamas’ın elinde “onarılamaz bir yenilgiye” uğradığını söyledi.
Tümgeneral Musavi, Filistin topraklarını işgal edenlerin dünyada “prestijlerinin” kötü bir şekilde zedelendiğini hissettiklerini söyledi.

İsrail operasyonda büyük bir felaket yaşadı ve yeni rakamlara göre Hamas, 212’den fazla ölümün yanı sıra aralarında rütbeli subayların da bulunduğu 1400 İsrailliyi yakaladı.

İran Genelkurmay Başkanı, bu operasyonun Gazze Şeridi’nde tam bir kuşatma, baskı, zulüm ve baskı altında yaşayan direniş savaşçıları tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

“Bu şekilde, bir halka karşı baskı ne kadar artarsa, o halk zalimlere karşı o kadar çok tepki gösterir. Bu nedenle, Filistin halkına yönelik bu baskılar devam ederse, Filistin halkının öfkesi patlayacak ve kimse onları durduramayacak” dedi.