İsrail İlişkileri, Mazlum Filistin Halkına İhanettir

İran’ın Cenevre’deki uluslararası kuruluşlardaki daimi temsilcisi ve büyükelçi Begai Hamane, BAE ve Bahreyn’in Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirme girişiminin mazlum Filistin halkının haklarını kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

İsmail Bagai Hamane, Çarşamba günü Cenevre’deki BM İnsan Hakları Konseyi’nin 45. oturumunda, BAE ve Bahreyn’in Siyonist rejimle diplomatik ilişkileri normalleştirme yönündeki son girişimini kınadı ve ”Bu mesele, mazlum Filistin halkının haklı davasına indirilmiş bir darbedir’ dedi.

İran büyükelçisi ve BM Cenevre Ofisinin daimi temsilcisi, Filistin’deki durumu Birleşmiş Milletler’in kuruluşundan bu yana uzun süredir devam eden bir insan hakları sorunu olarak nitelendirdi ve Siyonist rejimin Filistinlilere yönelik organize baskısının Gazze’nin bombalanması ve kuşatılmasıyla devam ettiği konusunda uyarıda bulunarak, ”Daha acımasız hale geldi ve Filistin topraklarında etnik temizlik, işgal ve evlerin yıkılması olağan hale geldi.” dedi.

Hamane, “Uluslararası hukuk, Golan Tepeleri’ni ve Lübnan topraklarını işgal etmeye devam eden İsrail için önemli değil” dedi.