Yemen Direnişi, İsrail’e Yardım Götüren ABD Gemisini Vurdu

Yemen Silahlı Kuvvetleri, deniz kuvvetleri, füze güçleri ve uzaktan kumandalı hava araçları güçlerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir operasyonla, siyonist işgal rejimine yardım götüren bir Amerikan gemisine balistik füzelerle, deniz füzeleriyle ve silahlı insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlediklerini açıkladı. 

Yemen Silahlı Kuvvetleri tarafından yayınlanan bildiride; “Bu operasyon, Amerikan güçleri tarafından H. 18 Cemadiyelahire 1445 tarihinde deniz kuvvetlerimize karşı düzenlenen haksız saldırıya verilen ilk karşılık niteliği taşımaktadır.” ifadesine yer verildi. 

Bildiride Yemen Silahlı Kuvvetleri’nin, Amerikan güçleri tarafından yöneltilen her tehdit ve saldırı karşısında ülkelerini, halklarını ve haklarını savunmakta hiç tereddüt etmeyeceği vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca Yemen Silahlı Kuvvetleri’nin Arap Denizi ve Kızıl Deniz üzerinden İsrail gemilerinin veya işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan ve işgal güçleri tarafından kontrol edilen limanlara yük taşıyan gemilerin geçmesini engellemeye de devam edecekleri ifade edildi.