İsrail İle Arabistan Arasında Deniz Hattı Da Kuruluyor

Siyonistlerin İbranice yayın yapan gazetelerinden Israel Hayom adlı gazetenin yayınladığı bir habere göre işgal yönetimi, Filistin’in 1948’de işgal edilmiş bölgesinin güneyinde, Kızıl Deniz kıyısında yer alan Eylat şehrinin limanı ile Suudi Arabistan’ın Cidde limanı arasında doğrudan deniz seferleri başlatmayı planlıyor.

Gazetenin haberine göre BAE Gemileri Grubu Başkanı Sultan Ahmed bin Selim, Birleşik Arap Emirlikleri iş adamlarından bir grupla Eylat limanını ziyaret etti. Habere göre Eylat limanının müdürü, Bin Selim’e işgal altındaki Filistin topraklarındaki hacıların Eylat limanından doğrudan, Suudi Arabistan’ın Mekke’den 70 km uzaklıktaki şehri Cidde’ye gemilerle nakledilmesini teklif etti.

Eylat limanı müdürünün iddiasına göre BAE heyetindekiler bu teklifi beğendi ve böyle bir projenin hayata geçirilmesinin mümkün olduğunu söylediler. Eylat limanı müdürü liman yönetiminden bir heyetle yakında BAE’yi ziyaret edeceğini söyledi.

Diğer yandan İsrail’in Hedasa Hastanesi’nin müdürü de hastanenin BAE’nin Dubai şehrinde bir şubesini açmak için görüşmeler yaptıklarını söyledi.

İsrail Yayın Komisyonu da yaptığı açıklamada Hedasa Hastanesi’nin Dubai’de bir şubesinin açılması için görüşmelerin devam ettiğini duyurmuştu.