İSRAİL Teröründen HAMAS Mensubu Esirlere YASAK!

Haaretz gazetesi İsrail hükümetinin, Siyonist Rejim zindanlarında bulunan Hamaslı esirleri aileleriyle görüşmekten mahrum bırakacak bir kanun taslağı hazırladığını yazdı. Bu kanun tasarısı, Hamas’ın elinde bulunan Siyonist askerlerin serbest bırakılması pazarlığında bir koz olarak kullanılmak isteniyor.

Siyonist gazete Haaretz pazartesi günkü sayısında, İsrailli bakanların, Hamaslı esirlerin Kızılhaç yetkilileriyle görüşmelerinin de önüne geçen yeni kanun teklifini desteklediklerini yazdı.

Siyonist gazete haberinde şu iddiaya da yer verdi: Bu öneri, esir İsrailli askerlerin ailelerinin çocuklarıyla Gazze’de görüşme isteğinin reddedilmesinden sonra Knesset’a sunuldu. Yasama Komitesi pazar günü bu kanun taslağını kabul etti ve Çarşamba günü de onaylanması için Knesset’e sunacak.

Söz konusu kanunu, Sağ parti Likud’un temsilcisi Avrin Hazan önerdi ve yasanın terörle mücadelede ve İsrailli esirlerin ve kayıpların alınmasında yardımcı olacağını iddia etti.

İsrail gazetesi Haaretz şunları da yazdı: Bu kanun taslağı daha önce Knesset temsilcisi Gilad Ardan tarafından sunulmuştu. O kanun teklifinde, şu an Gazze’de İsrailli askerleri elinde tutan Filistinli gruplara mensup esirlerin aileleri ile görüştürülmemesi istenmişti.  

Geçtiğimiz Mayıs ayında Ardan, İsrailli esirler konusunda Hamas’a baskı uygulamak amacıyla Hamaslı esirlerin dünya futbol şampiyonası karşılaşmalarını izlemelerine izin verilmemesi teklifini sunmuştu.