İşgalci İsrail Güçlerinden Batı Şeria’da Baskınlar

Nablus’un kuzey doğusunda yer alan El-Faria Mülteci Kampını basan işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalar sonucu bir genç yaralanırken, işgal güçleri Muhammed Nassar adındaki genci de tutukladı.

Nablus’a bağlı Sebestiyye, Beyt Furik ve Beyt Decen beldelerinde de çatışmalar yaşanırken, Yahudi yerleşimciler işgal askerlerinin himayesinde Sebestiyye’ye baskın yaptı.

GÖZAT  176 Siyonist Yahudi Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

El-Halil şehrinin özellikle Beni Naim beldesine 11 araçla baskın düzenleyen işgal güçleri beldede birçok evde terör estirerek yaptığı aramaların ardından iki kardeşi tutukladı.

Beyt Ummer’e baskın yapan işgal güçleri iki kişiyi tutukladı.

GÖZAT  İşgalci İsrail'den Batı Şeria'da Çok Sayıda Baskın

Cenin şehrinde sabah saatlerinde operasyonlar yapan işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalarda bazı gençlerin gazlardan etkilendiği görüldü.
Diğer taraftan Filistinli davetçi Şeyh İzzeddin Amarine’nin Ya’bed beldesindeki evine baskın yapan işgal güçleri, eşyalara zarar vererek ve ev sakinlerine saldırarak gerçekleştirdiği aramanın ardından evde bulunan üç bilgisayara da el koydu.

GÖZAT  Siyonistlerden 2 Filistin Köyüne Baskın

Bölgedeki İslami hareketin tanınmış şahsiyetlerinden biri olan ve aynı zamanda âmâ olan Şeyh Amarine’nin daha önce tutuklanıp özgürlüğe kavuşan esirlerden olduğu kaydedildi.