İSRAİL Teröründen GECE Saatlerinde Baskın

İşgal güçleri, HAMAS üyesi milletvekili Muhammed Mutlak Ebu Ichiyşe’nin El-Halil’in batısında yer alan İzna beldesindeki evine baskın düzenledi ve büyük oğlu Muaz’ın bildirdiğine göre 60 yaşındaki milletvekilini gözaltına aldı.

Milletvekili Ebu İchiyşe’nin Mercu’z-Zuhur’a sürgüne gönderilen Hamas liderlerinden olduğu ve on kez işgal güçlerince gözaltına alındığı, işgal rejimi zindanlarında toplam 11 yıl esir tutulduğu belirtildi.

Filistinli milletvekilinin tansiyon ve şeker başta olmak üzere sağlık sorunları bulunduğu, 7 oğlunun işgal zindanlarında bir süre tutulmuş eski esirlerden oldukları kaydedildi.

Bu arada, Nablus kentindeki Yusuf’un Kabri bölgesinde işgal güçleri ve Yahudi yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Belata ve Asker kampları yakınlarındaki Amman ve Kudüs caddelerinde yaşanan çatışmalarda iki kişi plastik mermiyle başından yaralandı, 7 kişi de atılan bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Yüzlerce Yahudi yerleşimcinin gece 01:00 civarında işgal güçleri himayesinde Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenleyerek ayin yaptığı ifade edildi.