SİYONİST İsrail’den BATI ŞERİA’da 25 Yılın En Büyük İŞGALİ

Konuyla ilgili haftalık raporunu yayınlayan büro, Siyonist Bakan Lieberman’ın yaptığı açıklamada, bu yılın ilk yarısında verilen bina ruhsatlarının 1992 yılından bu yana verilen en yüksek ruhsat olduğunu söylediğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Siyonist Bakan, bu ayın başından beri 3651 konutun yapımını onayladıklarını, acilen 671’inin inşaatına başlandığını, aynı şekilde yılbaşından beri 8345 konuta izin verdiklerini ve bunlardan 3066 konutun inşaatına başladıklarını söyledi.

Büro yayınladığı raporda ayrıca, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Amerika’nın Birleşmiş Milletler’deki büyükelçisini kabul ederken, kendisinin Filistin toprakları üzerinde inşa ettikleri yerleşkeler konusunda Hollanda-Belçika modelini uygulamak istediklerini ve buralardaki yerleşkelerin İsrail otoritesi altında kalmasını istediklerini ilettiğini kaydetti.

Birleşmiş Milletler tarafından yasa dışı ilan edilmesine rağmen işgal rejimi işgal ettiği Filistin toprakları üzerinde binlerce konut inşa etmeyi sürdürüyor.