İSRAİL Genelkurmayı: GAZZE’de Savaştan Yanayız!

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS liderlerini tehdit eden Siyonist İsrail rejimi, İsrail’e desteğin ve güvenliğin devam etmesi için İsrail’in Gazze aleyhindeki savaşı sürdürmesi gerektiğini bildirdi

İsrail rejimi ordusu komutanlarından Hertsi Levi ise Gazze’de İsrail karşıtı gösterilerin devam etmesi ve sınr bölgelerinde el bombalarının atılmasına temas ederek, bu rejim askerleri ve subaylarının sahnedeki varlığının, İsrail’in içinde bulunduğu sorunlardan bir çoğunu giderebileceğini belirtti.

İsrail iç güvenlik bakanı Aradan da bundan önce yaptığı açıklamada, HAMAS liderlerine suikast düzenleme siyasetinin yeniden hayata geçirilmesinin zaruret olduğunu bildirmişti.

Öte yandan İşgal ordusu, dün akşam (10 Haziran Pazar) yaptığı açıklamada, geçen hafta İslami Direniş Hareketi (HAMAS)’a ait bir su tünelinin vurulduğunu iddia etti.

İşgal ordusu sözcüsü, geçen hafta Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırıları sırasında Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Hamas’ın deniz kuvvetlerine ait bir alanın hedef alındığını söyledi.

Saldırıda denize doğru uzanan bir saldırı tünelinin tahrip edildiğini iddia eden işgal ordusu sözcüsü, askeri alandan çıkıp denize kadar uzanan tünelin İsrail hedeflerine saldırı amacıyla kullanılabileceğini ifade etti.

İşgal ordusunun açıklamayla birlikte yayınladığı fotoğraflarda tünele ait olduğu öne sürülen bir tasfiye kanalının görüldüğü kaydedildi.