KATİL İsrail, GAZZE’ye Saldırdı 7 ŞEHİT

İzzeddin El-Kassam Tugayları yayınladığı bildiride, işgal ordusuna bağlı özel bir ekibin sivil bir araçla Han Yunus şehrinin doğusunda yer alan Şehid İsmail Ebu Şenneb Camii bölgesinden 3 kilometre içeri sızıp komutanlarından Nur Bereke’yi şehit ettiklerini duyurdu.

Açıklamada, işgalci suikast ekibinin fark edilmesi üzerine mücahitlerin takibe başladığı, bunun üzerine işgal uçaklarının havadan destek verip suikast timinin çekilmesini sağladığı, uçaklardan yapılan saldırısı neticesinde ise bazı vatandaşların şehit olduğu ve yaralandığı ifade edildi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, işgal güçleriyle Han Yunus’un doğusunda güvenlik olayı yaşandığını, saldırıda işgalci güçlerin direniş güçlerini şehit ettiğini kaydetti.

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı da bir açıklama yaptı. Bakanlık yaptığı açıklamada, Han Yunus şehrinin doğusunda meydana gelen çatışma ve saldırıların ardından 7 kişinin şehit olduğunu ve 7 kişinin de yaralandığını ifade etti.

İşgal uçakları dün akşam en az 40 kez Han Yunus’un doğusuna saldırı düzenlediler.

İşgal rejimi Genelkurmay Başkanı yaptığı açıklamada Gazze’de çatışmaların yaşandığını, konuyla iligili ayrıntıların ise sonra verileceğini belirtirken, Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu, Paris ziyaretini yarıda kesip işgal altındaki Filistin topraklarına geri döndü.