GAZZE’de 12 Kişi Daha İŞGALCİ Ateşiyle Yaralandı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, Cibaliya’nın doğusunda 4 kişinin ve Gazze kentinin doğusunda 8 kişinin işgal güçlerinin saldırılarıyla yaralandığını söyledi.

Hastane kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Batı Yaka’nın güneyinde yer alan Han Yunus kentinin doğusundaki Huzaa beldesinin doğusunda bir genç erkek ve bir genç kız yaralandı.

Filistin Toprak Günü olarak anılan 30 Mart’ta Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde kurulan dönüş çadırları çevresinde başlatılan barışçıl gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu şu ana kadar 31 kişi şehit oldu ve 2850 kişi de yaralandı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü adıyla düzenlenen gösterilere katılan Filistinliler, Birleşmiş Milletler kararlarının uygulanarak Filistin halkının silah zoruyla uzaklaştırıldığı topraklarına dönmesinin sağlamasını istiyor.

Bu arada, yerel kaynaklar, işgal ordusu topçusunun Cuhru’d-Diyk bölgesinin doğusuna düzenlediği saldırıda dört kişinin yaralandığını bildirdi.

Görgü tanıkları, işgal ordusu topçusunun Cuhru’d-Diyk bölgesinin doğusundaki çöplük yakınlarında yer alan tarım arazisine dokuz kez atış yaptığını ifade etti.