İSRAİL Gazetesi: GAZZE Füze Gücü Gelişti

Siyonistlerin tanınmış gazetelerinden olan Maariv, Gazze’ye yönelik son saldırının Filistinli grupların füze gücünün temel itibariyle ve nitelik yönünden geliştiğini ortaya çıkardığını dile getirdi.

Maariv gazetesi dünkü sayısında yayınladığı bir değerlendirmede ortaya çıkan durumun Gazze’deki Filistin direnişinin tehlikeli düzeye ulaştığını ve tehlike çanlarının çaldığını gösterdiğine dikkat çekti.

Gazetedeki değerlendirmede şu ifadelere yer verildi: “Bu şekilde kaliteli füzeler İsrail önünde caydırıcı bir denge oluşturmaktadır. Bu İsrail’in askeri güçlerde belirgin bir üstünlüğe sahip olmasına rağmen söz konusudur.”

Gazete, füzeleri engelleme konusunda son derece abartılmasına ve hayli övülmesine rağmen demir kubbe savunma sisteminin ne derece işe yaradığının araştırılması gerektiğini vurguladı.

Gazetede: “Son çatışma İsrail’in, bölgedeki terör örgütleri karşısındaki caydırıcı etkisinin son bir yıl içinde tükendiğine delalet etmektedir” ifadesine yer verildi.

Filistin direniş grupları işgal rejiminin geçen haftaki 2 günlük saldırılarına karşılık olarak 750’den fazla roket ve füze işgal topraklarına fırlattı.