Siyonist İsrail Enerji Bakanı Türkiye İle Anlaşma Tarihini Verdi

Siyonist İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Türkiye ile doğalgaz konusunda bu yaz bir mutabakat zaptı imzalamayı ümit ettiklerini ve iki ülke arasında inşa edilmesi planlanan boru hattının muhtemelen üç yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Siyonistler Bölgenin Parçası Olmaya Çalışıyor

Steinitz Jerusalem Post gazetesine açıklamalarda bulundu.

GÖZAT  Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Hamas'a Silah Bırakması İçin Baskı Yaptık

“Türk ve İsrail hükümetleri arasında gaz konusunda bu yaz bir mutabakat zaptı imzalamayı ümit ediyoruz. İsrail ile Türkiye arasındaki doğalgaz boru hattı inşası muhtemelen önümüzdeki üç yıl içerisinde tamamlanacak.” ifadelerini kullanan Siyonist bakan, İsrail’in Türkiye ve Avrupa’ya gaz sağlayan bölgesel merkezin bir parçası olmasını istediğini belirtti.

GÖZAT  Türkiye: İsrail'in Güvenliğine Aykırı Girişimlere İZİN VERMEYİZ

Güney Rum Kesiminden De Geçecek

Siyonist İsrailli Bakan Öte yandan Türkiye’ye geçen yıl ekim ayında yaptığı ziyaretten bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile doğalgaz konusunda üç tur görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

GÖZAT  İsrail: Suriye Konusunda TÜRKİYE İLE HEMFİKİRİZ!

İşgalci İsrailli bakan, İsrail işgali altındaki topraklardan Türkiye’ye uzanacak 500 kilometrelik doğalgaz boru hattının bir kısmının Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin münhasır ekonomik bölgesinden geçeceğini aktardı.

Siyonist Enerji Bakanı Steinitz, bu hattın inşası tamamlanır tamamlanmaz doğalgazın Türkiye’ye akmaya başlayacağını ifade etti.