İŞGAL Topçusu DİRENİŞ Gözlem Kulesini Vurdu

Gazze sınırında mevzilenen işgal ordusu tankları, Gazze’nin doğu kesimine düşen Nahal Uz bölgesinde direnişe ait bir gözetleme noktasını vurdu. Saldırıda can kaybı olmazken, saldırıya maruz kalan noktada hasar meydana geldi.

Gazze’nin güney kesiminde yer alan Rafah’ta yıkık halde bulunan Gazze Uluslararası Havaalanı yakınlarında direnişe ait bir noktaya işgal rejimine ait SİHA iki kez saldırdı.

İşgal ordusu yaptığı açıklamada, dün meydana gelen saldırılara misilleme olarak Hamas’a ait iki noktaya saldırıldığını iddia etti.

İşgal ordusu sözcüsü yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin dikenli teller yakınlarında askerlere patlayıcı atan gençlerin kullandığı bir noktaya saldırdığını, diğer saldırının ise gençlerin sınırda askeri kuleyi ateşe vermelerine misilleme olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.

Dünkü faaliyetlerde Filistinli gençlerin balonlara bağladığı lastik askeri gözlem noktasının yanmasına neden olurken, diğer bir grup da El-Bureyc Mülteci Kampı doğusunda bulunan ve keskin nişancı askerlerin kullandığı bir askeri noktayı basmayı başardı.