Hamas: 2008 Furkan Savaşı Özgürlük Yolunda Büyük Bir Adımdı

Siyonist işgal rejiminin 2008 yılında Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği ve Filistin direnişinin Furkan Savaşı ismini verdiği savaşın yıldönümünde yaptığı konuşmada, işgalcinin savaşla hedeflerine ulaşmakta başarısız kaldığını, buna karşı Filistin halkının amacına ulaştığını, direnişiyle konumunu güçlendirdiğini ve gücünü artırdığını ifade etti.

Heniyye konuşmasında, “işgal rejimi insanların direnişi bırakacağını düşündüğünden ve buna umudunu bağladığından vahşice öldürmelere başladı, yıkımlar gerçekleştirdi. Masum insanlara karşı cinayetler işledi. El-Fahura katliamı, Es-Semmuni ailesine yapılan katliam, Reyyan ve Ebu Ayşe ailelerine yapılan katliamlar gibi katliamlar yaptı. Büyük musibetler almalarına rağmen bu aileler ve diğer insanlar Filistin direnişine zırh olmaya, sağlam kale olmaya ve gençlerini direnişin emrine vermeye devam ettiler” dedi.

Filistin halkına sevgi selamlarını gönderen eski Başbakan İsmail Heniyye, direniş yolunda yürümeye ve emaneti kaybetmemeye söz verdiklerini hatırlatarak, bu yolda özgür Kudüs ve Aksa’ya varmayı umut ettiklerini hatırlattı.

Heniyye konuşmasının sonunda Furkan Savaşında şehit olan dönemin İçişleri Bakanı Said Siyam, hadis âlimi şehit Nizar Reyyan, şehit Tevfik Cebir, İsmail El-Ca’beri ve Furkan savaşında hayatını kaybeden diğer şehitlere rahmet diledi.