İsrail BOYKOT Hareketinden (BDS) SİYONİST Firmaya 190 Milyonluk ZARAR

Uluslararası Boykot Hareketi (BDS)’nin söz konusu şirketi siyonist soykırıma olan desteğinden dolayı boykot ettiği ifade edildi.

Egged firması siyonist işgal rejiminin işgal ettiği topraklarda faaliyet yürüten en büyük otobüs firması olduğu ifade ediliyor.

Bu firmanın otobüsleri Batı Yaka bölgesinde kurulu olan yahudi yerleşim merkezlerinde ikamet eden yerleşimcilere de taşımacılık hizmeti veriyor.

Uluslararası Boykot Hareketi’nin sayfasında verilen bilgilere göre bu şirkete karşı Hollanda’da uygulanan boykot şirketin 190 milyon euroluk bir kayıp yaşamasına neden oldu.

Şirketin Filistin toprakları üzerindeki işgal ve yahudi yerleşim faaliyetlerine hizmet etmesi, Filistin halkına uygulanan soykırımın bir parçası olması sebebiyle uygulanan boykot neticesinde Egged’in Hollanda hükümetinin Kuzey Hollanda’daki Ulaşım Hatları İdaresi’ne sunduğu rapora göre bölgede zarar ettiğinin anlaşıldığı ifade edildi.

Şirket Kuzey Hollanda bölgesinde taşımacılık işleri yapmak için Hollanda hükümetiyle, yıllık 19.1 milyon euro geliri hedefleyen on yıllık bir sözleşme imzalamayı planlıyordu.