İSRAİL İşgali Batı Şeria’da 20 Kişiyi TUTUKLADI!

İşgal ordusunun yaptığı açıklamaya göre Batı Yaka bölgesinde düzenlenen son baskınlarda 20 Filistinli gözaltına alındı. Gözaltına alınanların halk direnişiyle ilgili faaliyetler yürüttükleri ileri sürüldü. İşgal ordusunun açıklamasında Beytlahim’in güneyindeki Beytificar beldesinde bir miktar yerel yapım silah ele geçirildiği iddia edildi.

İşgal güçleri aynı zamanda, kendilerine karşı faaliyetlerde kullanılmasından şüphe edildiğini ileri sürdükleri on binlerce şikel paraya el koyduklarını açıkladılar.

İşgal güçlerinin bugün erken saatlerde Tubas’ın doğusundaki Tamun bölgesinde bir kişiyi gözaltına aldıkları ifade edildi.

İşgal güçleri Tulkerem bölgesinde de geniş çaplı baskınlar ve aramalar gerçekleştirdiler. Bu baskınlarda dört kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

El-Halil bölgesinde de günün erken saatlerinden itibaren Halhul kasabasına baskın düzenlediler. Burada da bir kişiyi gözaltına aldılar. Ayrıca El-Halil’in güneyindeki Es-Semu’ beldesine baskın düzenleyerek tarihi kulenin etrafındaki muhtelif evlere baskınlar düzenlediler.

Nablus’ta geceden ve sabahın erken saatlerinde muhtelif bölgelere baskınlar düzenleyerek tutuklamalar gerçekleştirdiler.

Sebastiya’ya da geceden baskın düzenlediler.

Bunların dışında da muhtelif beldelere ve kasabalara baskınlar düzenleyerek tutuklamalar yaptılar.