İsrail, Azerbaycan’ın Askeri Sırlarını Ermenistan’a Verdi

Ermeni bir uzman, korsan rejim İsrail Ermenistan yönetimini Tel aviv’e Büyükelçi gönderme konusunda ikna etmek için Azerbaycan Cumhuriyeti’nin askeri sırlarını Ermenistan’a vermeyi kabul ettiğini ifşa etti.

Ermenistan Savunma Bakanlığı’na yakın olan ve adının açıklanmasını istemeyen söz konusu Ermeni uzman, Erivan yetkilileri İran’ı rahatsız eden ve bu rahatsızlık Ermenistan için asla iyi sonuçları olmayacağı anlaşılan İsrail’e Büyükelçi gönderme karşılığından Tel aviv’den büyük bir taviz kopardıklarını düşündüklerini belirtti.

Ermeni uzman, İsrail Ermenistan’ın Tel aviv’e Büyükelçi göndermesi karşılığında Azerbaycan Cumhuriyeti’nin önemli askeri sırlarını Erivan’a vermeyi kabul ettiğini ifade etti.

Ermeni uzman şöyle dedi: Geçen ilkbahar ve yaz aylarında Azerbaycan Cumhuriyeti ordusunun tüm tehditlerine rağmen temas hattında Ermeni güçlere karşı hiç bir şey yapamamasının sebebi, Ermeni güçlerin İsrail’den aldıkları gizli bilgilerin sayesinde gerekli tedbirleri almaları yüzündendi.

Ermeni uzman, Ermenistan ordusu bu sayede Azerbaycan Cumhuriyeti’ne ait İsrail patentli casus İHA’lar ve SİHA’ların operasyonlarını önceden tespit ederek etkisiz hale getirdiğini, Ermeni güçler hatta Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Zakir Hasanov, ateşkes hattına yakın bölgeye geldiğinde onun bölgede bulunduğundan haberdar olduğunu ve Azeri Bakanı hedef alma imkanına da sahip olduklarını ileri sürdü.