İSRAİL Terörü, ARAKİB’de 6 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri öğleden sonra işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde yer alan En-Nakab bölgesindeki El-Arakib köyünde altı kişiyi gözaltına aldı.

İşgal yönetiminin meşru yerleşim alanı kabul etmediği El-Arakib köyü sakinlerinden aktivist Selim El-Arakib, işgal güçlerinin köydeki evleri yıktıktan sonra altı kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Arakib, gözaltına alınanların esir Şeyh Sayyah Et-Turi’nin oğulları ve torunları olduğunu söyledi.

Filistinli aktivist, işgal güçlerince gözaltına alınanlardan üçünün Et-Turi’nin oğulları Aziz, Seyf ve Süleyman ile torunları Kayed İsmail, Selim Kayed ve Ramazan İbrahim olduğunu kaydetti.
Selim El-Arakib, işgal güçlerinin köydeki Müslüman mezarlığına ait bir traktöre de el koyduğunu ifade etti.

İşgal güçleri En-Nakab bölgesindeki El-Arakib köyünü bu sabah 139’uncu kez yıktı.

El-Arakib köyü muhtarı 69 yaşındaki Şeyh Sayyah Et-Turi’nin işgal yönetimi tarafından verilen 11 aylık hapis cezasını tamamlamak üzere Er-Ramle Cezaevi’nde bulunduğu kaydedildi.

İşgal yönetimi El-Arakib köyündeki evleri sürekli yıkarak köy halkını bıktırmayı ve göçe zorlamayı, el koyacağı köy arazilerini Yahudi yerleşimi projelerinde kullanmayı hedefliyor.

El-Arakib köyü sakinleriyse işgal güçlerince yıkılan evlerini her defasında yeniden inşa ederek topraklarını asla terk etmeyeceklerini söylüyor.