SİYONİST Güçler 4 Eski Esiri Tutukladı

Yerel kaynakların konuyla ilgili verdiği bilgide, işgal güçlerinin 5 askeri araçla El-Halil’in Ferşu’l-Heva bölgesine gelerek buradan Ayn Sara Caddesine kadar devriye gezdiklerini, baskın yaptıkları Ali Devfeş’in evinde terör estirerek yaptıkları aramaların ardından Devfeş’i tutukladıklarını, daha sonra Eş-Şeyh Semtine giden işgal güçlerinin baskın yaptıkları Ahmed Eyub İdris’i de tutukladıklarını ifade etti.

GÖZAT  SİYONİST İsrail ŞEHİT-ESİR Ailelerinin Ödeneğini Kesecek

El-Halil şehrinin kuzeyinde yer alan Halhul şehrinden olan eski esirlerden Filistinli genç Eymen El-Cebbarat ise, işten dönerken Beytlahim yakınlarında işgal güçleri tarafından tutuklandı.

Diğer taraftan gece de Filistinli avına çıkan işgal güçleri El-Halil şehrinin kuzeyinde yer alan Beyt Ummer beldesi girişinde iki eski esiri tutukladılar.

GÖZAT  171 SİYONİST Yerleşimciden MESCİDİ AKSA'ya Baskın

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, dün gece beldenin girişindeki yakıt istasyonuna baskın yapan işgal güçleri eski esir Cihad Hişam Halil Ebu Haşim (26) ile Tarık Cemal Halil Ebu Haşim’i (25) tutukladılar.

Kaynaklar, iki gencin istasyonda çalıştıklarını belirterek işgal güçlerinin kimliklerini alıp kontrol ettikten sonra ayrı ayrı araçlara bindirip götürdüklerini ifade ettiler.