ÇOCUK KATİLİ İSRAİL, BM Kara Listesine Alınmalı

Uluslararası İnsan Hakları Kuruluşlarından Antonio Govatrash, Birleşmiş Milletler’in yeni genel sekreterinden çocukların acımasızca ve vahşice öldürülmesinden sorumlu Siyonist Rejim ordusunun kara listeye alınmasını istedi.

“Çocukların listesi ve silahlı çatışmalar” olarak adlandırılan uluslararası grup, Birleşmiş Milletleri, Siyonist Rejim askerlerinin çocuk haklarını ihlal etmesinden ve onları acımasızca katletmesinden dolayı kara listeye almaları konusunda uyardı.

GÖZAT  Siyonist İsrail Zalimlikte Çocuk Ayrımı Yapmıyor

Yedioht Ahranot’un yazdığı habere göre; bu grup, özellikle 2015 yılında Amerika lobisi ve İsrail kabinesiyle kara listeden çıkan Siyonist Rejim ordusuyla ilgili olarak bu kuruluşun tekrar kara listeye alınması gerektiğini çünkü onların Gazze ve Batı Şeria’da okullara ve hastanelere düzenlediği saldırıda birçok çocuğun ölümünden ve yaralanmasında sorumlu olduğunu belirtiyor.

Uluslararası bu insan hakları kuruluşunun bu talebi, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin kara liste kapsamına giren, çocuklar ve silahlı çatışmalarla ilgili mayıs ya da haziran ayında açıklaması beklenen raporuna iki ay kala gerçekleşti.

GÖZAT  2016'da 35 Filistinli Çocuk Şehit Oldu

Bu grubun New York’taki sorumlularından biri olan Dragyika Mykavycha yayınladığı bildiride şu ifadelerde bulundu: “Birleşmiş Milletler ‘in yeni genel sekreterinin bu kuruluşun bütün üyelerine, eğer bir grup kara listeye girmişse, bunun tek bir nedeni olacağı ve bu nedenin de Birleşmiş Milletlerin çocukların haklarının açık bir şekilde ihlal edildiğine ve onlara acımasız bir şekilde şiddet uygulandığına dair elinde deliller bulunması olduğu mesajını açık bir şekilde ulaştırma fırsatı bulunmaktadır.”