SİYONİST Rejim 2018’de 32,000 HAK İhlali Yaptı!

İşgal güçlerinin 2018 yılında Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere yönelik 32 binden fazla ihlal gerçekleştirdiği ifade edildi.

Hamas Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Dairesi’nin hazırladığı rapora göre, işgalcilerin geçen yılki ihlalleri 32 bin 252’ye ulaştı.

Raporda, işgal güçlerinin ihlallerinin kasıtlı öldürme, evlere ve kentlere baskın düzenleme, araziye el koyma, kutsal mekanların saygınlığını çiğneme ve yolculuğa izin vermeme şeklinde gerçekleştiği kaydedildi.

Raporda, işgal güçlerinin geçen yıl Batı Yaka ve Kudüs’te 49 Filistinliyi şehit ettiği, bazılarını çeşitli bahanelerle yargısız infaz ettiği, 3 bin 567 Filistinlinin de işgal güçlerinin kurşunlarıyla ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarıyla yaralandığı belirtildi.

İşgal güçlerinin geçen yıl Batı Yaka ve Kudüs’te 5 bin 538 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirilen raporda, gözaltına alınanlar arasında kadınlar, çocuklar ve yaşlıların da olduğu ifade edildi.

Raporda, işgal güçlerinin ana yollarda, kentlerin ve köylerin girişlerinde kurduğu kontrol noktalarının 4 bin 464’e, Batı Yaka ve Kudüs’te kentlere düzenlediği baskınların 6 bin 434 baskına ulaştığı kaydedildi.