İsrael Hayom: Hamas’ın İstihbarat Gücü Çok İyi

İsrael Hayom gazetesi, Hamas istihbarat unsurlarının Gazze’deki Siyonist rejim casuslarına yönelik tespit ve yakalama gücünü incelediği haberinde şöyle yazdı: İsrail istihbaratı bölgede casus istihdamı için her zaman çabalamıştır. Ancak Hamas’ın sıkı güvenlik önlemleri, Tel Aviv’in bu çabalarını etkisiz bırakmaktadır.

Haberde ayrıca şu ifadelere yer verildi: İsrail İç İstihbarat Servisi ŞABAK, Hamas istihbaratı hakkında bilgi toplayabilmek için yaratıcı, yenilikçi ve dahiyane çözümler sunmak üzere görevlendirildi.

Çünkü Hamas Gazze’deki her türlü şüpheli gelişmeye hemen tepki gösteriyor ve onu dikkatli bir şekilde inceliyor. Tıpkı, Kasım 2018’de Tel Aviv özel güçlerinin, HanYunus’ta yaşadığı ve operasyon komutan yardımcısının ölümü ve bir askerin da yaralanması ile sonuçlanan olay gibi.

İsrael Hayom gazetesi şunu da hatırlattı: Hamas’ın çalışmaları dışarıdaki şahıslar ile sınırlı değildi, Gazze civarındaki şahıslarla da ilgiliydi. Hamas, tüm şüpheli şahısları sorguladı ve düşman ile işbirliği ispatlanan casusları da idam etti.