İslami Cihad’ın Bu Yılki Sloganı: Kudüs Bizim Günümüz!

İslami Cihad yöneticilerinden Davud Şihab, İslami Cihad’ın geçtiğimiz yıllarda halk kitlelerinin katılımıyla yapılan yıldönümü merasimlerine değinerek, bu yıl ki Filistin ve Dünyanın karşı karşıya kaldığı korona ve özel şartlardan dolayı durumun farklı olacağını ve merasimin sosyal medya üzerinden yapılacağını belirtti.

Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro üyesi Davud Şihab, bu hareketin 33. kuruluş yıldönümünde ilk kez sosyal medya aracılığıyla Gazze, Batı Şeria, işgal altındaki topraklarda ve dünyanın her yerinde Filistinlilerin en büyük toplantısının düzenleneceğini vurguladı.

Şihab, Kudüs’ün Sesi radyosuna verdiği röportajda şunları söyledi:

Hareketin Genel Sekreteri Ziyad Ennehale hareketin 33. kuruluş yıldönümünde önemli bir konuşma yapacak. İslami Cihad geçtiğimiz yıllarda geniş halk kitlelerinin katılımıyla kuruluş yıldönümü merasimlerini gerçekleştirdi ancak bu yıl Filistin ve Dünya korona ve özel şartlarla karşı karşıya, durum farklı.

Filistin İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro üyesi Şihab açıklamalarına şunları ekledi:

İslami Cihad liderleri, içinde bulunduğumuz ayın 16’sına kadar olan süreyi yıldönümü merasimleri için seçmeye karar verdiler. Bunun nedeni ise Siyonist işgalci düşmanla ve uğursuz planlarıyla mücadele için halk kitleleri arasında birlik oluşturmaktır. İslami Cihad Hareketi liderlerinin beyanları üzerine bu yılki gösterilerin adı “El Quds Muidna / Kudüs Bizim Günümüz” olacak.