İslami Cihad: İsrail’in Kırmızı Çizgilerinin Anlamı Yok

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Siyonist rejimin saldırganlığına karşı direnişin yeteneğinin altını çizerek, “Düşmanla ve bu rejimi yaratan Batılı projeyle ve İsrail’i destekleyen ikiyüzlü uluslararası toplumla savaşıyoruz.” dedi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahale, geçtiğimiz akşam yaptığı konuşmada “Durumu gözlemleyen herkese karşı direniş, bölgedeki diktatör İsrail’in bu saldırganlığına ve zorbalığına karşı koyabileceğini kanıtladı.” açıklamasında bulundu.

Ziyad en-Nahale, Gazze halkının Siyonist ordunun saldırganlığına karşı savunmasının 6. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Direniş, düşmana karşı kırmızı çizgileri kırdı. Gazze, kuşatma altındayken stratejik silahını kendi iç gücü vesilesiyle inşa etti.” dedi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, “Direniş, bu saldırganlığa kuvvetle karşılık verdi ve gücü ortadaydı. Direniş, düşman pozisyonlarını ve hedeflerini füze ile vurmak için elinden gelen her şeyi yaptı.” diye belirtti.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Tel Aviv’in hedef alınmasını ve direnişin bu eyleminin önemi hakkında ise, “Siyonist rejimdeki iç ve merkez şehirler ilk kez hedef alınmadı, 2012’de de Tel Aviv bir füzeyle vuruldu ve bu savaşta ilk kırmızı çizgi kırıldı. Bunu kırmızı bir çizgi olarak düşünmedik, direniş düşmanla kırmızı çizgileri geçti. Tüm gücümüzle savaştık ve İsrail düşmanının herhangi bir kırmızı çizgisine değer vermiyoruz.” açıklamasında bulundu.