İslami Cihad: Yemen Daima Filistin’in Yanında Oldu

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, bazı Arap ülkelerini eleştirirken, bazı Arap rejimlerinin Filistin halkını düşman bombardımanı altında yalnız bıraktığını vurguladı.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahle, el Mesire kanalına verdiği röportajda bazı Arap rejimlerini eleştirdi.

Ziyad en-Nahle konuyla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:

“Kararlılık fırtınası” (Suudi Arabistan’ın Yemen halkına yönelik operasyonu) geldiğinde, onun Yemen halkına saldırmasını değil, Filistin halkını savunacağını umuyorduk. Araplar, ulusumuzu bombardıman ve kuşatma altında yalnız bıraktılar, ardından, her zaman Filistin’in yanında olan bir millet olan Yemen’deki Arap ulusuna saldırdılar. Ne yazık ki, bazı Arap rejimleri ABD politikalarını uyguluyorlar ve daha sonra onların ilişkileri normalleştirerek Siyonist politikaları da uyguladıkları anlaşıldı. Yemen’in Filistin ile dayanışma gösterilerindeki net duruşu, bölge halkı arasında benzersiz ve bizim için bir onurdur. Kuşatmaya rağmen Yemen, Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkına yardım etti. Bu ülke aynı zamanda Yemen’de çok sayıda Filistinliye kucak açtı ve onlara da aynı Yemenlilere davrandığı gibi davranıyor.