HAMAS Liderinden MALEZYA Başbakanına Teşekkür!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’e İsrailli sporcuların ülkesine girmelerine izin vermediği için teşekkür etti.

Heniyye, Mahathir Muhammed’e gönderdiği mektupta, İsrailli sporculara Malezya’ya giriş vizesi verilmeyerek gösterilen onurlu ve asil tavrı gururla takip ettiklerini söyledi.

Hamas tarafından medyaya dağıtılan mektupta Heniyye, bu onurlu tavrın Malezya’nın Filistin davasına destek veren tarihi duruşunu yansıttığını ifade etti.

Heniyye, Malezya’nın İsrailli sporcuların ülkeye girmesine izin vermeyerek gösterdiği onurlu tavra teşekkür ederek, Malezya’nın daima Filistin halkının ve haklı mücadelesinin yanında olduğunu belirtti.

Hamas lideri, Arap ve İslam dünyasında işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme eğiliminin gittikçe büyümesinin tehlikesine dikkat çekerek, işgal rejiminin bu eğilimi daha çok Yahudi yerleşim birimi inşa etmek ve Yahudileştirme projeleri gerçekleştirmek, Filistin halkına ve toprağına karşı daha çok cinayet işlemek için kullandığına dikkat çekti.

Malezya’nın ev sahipliği yapacağı “2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası”na katılmak isteyen İsrailli yüzücüleri ülkeye almama kararının ardından, Malezya hükümeti, gelecekte İsrail’in içinde olduğu herhangi bir etkinliğe ev sahipliği yapmamayı kararlaştırdı.