İslami Cihad: Müslüman Ülkeler Artık Harekete Geçmeli

Filistin direnişinin önde gelen gruplarından İslami Cihad Hareketi yöneticilerinden Hıdır Adnan, Siyonist İsrail’in, Mescidi Aksa’da Filistinli vatandaşlara yönelik bir katliam gerçekleştirdiğini vurguladı.

Mescidi Aksa’ya baskın yapılması ve burada nöbet tutan yüzlerce Filistinli murabıtın yaralanmasının, bedeli ağır ödenecek bir suç olduğunu aktaran Adnan, “Halkımızın direnişine güvenimiz tamdır.” ifadelerini kullandı.

İslami Cihad’ın önemli isimlerinden olan Adnan, “Mescidi Aksa’daki haykırışlar, yürekleri yakıp kayaları çatlatırken, herkesi daha fazla sorumluluk alma zorunda bırakıyor.” sözleriyle tüm İslam alemini, işgal güçlerinin insanlık dışı uygulamaları karşısında harekete geçmeye davet etti.

Açıklamasında Adnan, Yahudi yerleşimcilerin yasa dışı baskınlarının önünü açmak pahasına Mescidi Aksa’daki oruçlu ve ibadet eden Filistinlilerin kanlarını akıtmaktan çekinmediğini belirtti.

Diğer taraftan dünyanın her yerinden, İsrail güçlerinin, Mescidi Aksa’da Filistin halkına sert müdahalesine tepkiler çığ gibi gelmeye devam ediyor.