İslami Cihad Komutanı Ebu’l Ata İsrail Suikastında Şehit Oldu

İşgal ordusu savaş uçakları erken saatlerde Gazze ve Şam’a düzenlediği hava saldırılarıyla İslami Cihad Hareketi’nin önde gelen komutanlarını hedef aldı.

Saldırılarda İslami Cihad’ın askeri kolu Kudüs Müfrezeleri Askeri Konseyi üyesi Baha Ebu’l-Atâ başta olmak üzere birçok kişi şehit oldu.

İşgal ordusu savaş uçaklarının bu sabah erken saatlerde Gazze kentine düzenlediği hava saldırısında Baha Ebu’l-Atâ ve eşinin şehit olduğu ifade edildi.

42 yaşında şehadet mertebesine ulaşan Baha Ebu’l Ata, Kudüs Seriyyelerinin önemli komutanlarından birisiydi. Ebu’l Ata, siyonist düşmana yönelik bir çok saldırının planlayıcısı ve uygulayıcısıydı.

Siyonist rejim daha önce de Ebu’l Ata’ya defalarca suikast düzenlemişti.

Suriye’nin başkenti Şam’da da işgal ordusu savaş uçaklarının bir evi bombaladığı ve en az iki kişinin şehit olduğu kaydedildi.

İslami Cihad, Şam’da saldırıya uğrayan evin İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi üyesi Ekrem El-Acuri’nin olduğunu ve saldırıda oğullarından birinin şehit olduğunu açıkladı.

Suriye haber ajansı da Şam’da Lübnan Büyükelçiliği yakınlarında bir binaya düzenlenen saldırıda iki kişinin şehit olduğunu ve 6 kişinin yaralandığını söyledi.

İslami Cihad Hareketi, saldırılara misillemesinin sarsıcı olacağını ifade etti.

İşgal ordusu da saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada, Baha Ebu’l-Atâ’nın işgalcilere yönelik birçok operasyon gerçekleştirdiğini ve saldırıları işgal rejimi başbakanı Netanyahu’nun onayladığını kaydetti.