İslami Cihad: İsrail’i Püskürtme Gücümüz Var

Filistin İslami Cihad Hareketi tarafından bugün yapılan açıklamada “Direniş düşmanın giderek artan saldırganlığına karşı harekete geçme hakkına sahiptir. Filistin direnişi düşmanı dizginleyecek ve Siyonist düşmanı püskürtecek güce sahiptir” ifadelerine yer verildi.

Bugün düzenlenen basın açıklamasında yolunda kararlılıkla yürüyen ve direnişini sürdüren “Devrimci Gençlik Cuması”nı selamlayan hareket “Devrimci Gençlik’i desteklediğimizi; ambargo ve saldırganlıklar karşısında Filistin halkının öfkesinin sesi olan Devrimci Gençlik’in Siyonistler tarafından herhangi bir müdahaleye maruz kalması halinde direnişin harekete geçmeye hazır olduğunu buradan ilan ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Halkımızı hedef alan herhangi bir saldırının yegane sorumlusu Siyonist düşmandır. Siyonist düşman giderek artan saldırganlıklarından ötürü karşısında direnişi görmeye hazır olmalıdır” diyen hareket, dün akşam duvara Batı Şeria’daki Filistinlilerin yaşadığı acıları resmeden bir Filistinlinin Siyonist bir yerleşimci tarafından ezilerek şehit edildiğine değindi.

Öte yandan bir başka bölgede tarlalarında ekim yapmakta olan Filistinli çiftçilerin de Yahudi yerleşimciler tarafından saldırıya uğradığına ve yaralıların olduğuna değinen hareket, bu saldırılarla eş zamanlı olarak işgal güçlerine ait uçakların Gazze’deki birkaç tarlayı hedef aldığını, aynı şekilde balıkçıların avlanmasını ve ticari geçiş yollarını yasaklayarak saldırgan tavırlarını artırdığını söyledi.