İSLAMİ CİHAD Heyeti İRAN Meclis Başkanıyla Görüştü

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Filistin’i desteklemenin bölge güvenliğine olumlu etki edeceğini ve İran’ın her zaman Filistin halkı ve direniş ülküsüne destek verdiğini söyledi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehale ile Tahran’da görüşen Laricani, Filistin’deki son gelişmelere ve Filistinlilerin geri dönüş yürüyüşlerine değinerek, mevcut şartlarda Amerika ve Siyonist rejim stratejisinin direnişin sınırlandırılması olduğunu fakat Filistin halkının yaptıklarının bu davranışları boşa çıkardığını söyledi.

Son birkaç ay için bölgedeki gelişmelerin daha şeffaf hale geldiğini belirten Laricani, bazı Arap ülkelerinin resmi olarak Siyonistlerle irtibat kurduklarını ve bazılarının da sustuklarını fakat bu kabil davranışların mazlum Filistin halkına zarar verdiğini söyledi.

Nehale de İran’ın Filistin halkına verdiği desteğe teşekkür ederek, son aylarda Gazze’de gerçekleşen iki savaşın da direniş cephesinin zaferi ile sonuçlandığını söyledi.

En-Nehale ve yanındaki heyet dün Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü ve Dışişleri Bakanı ve Milli Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ile de bir araya geldi.