İslami Cihad’ın İlk Kez Filistin Seçimlerine Katılma İhtimali…

İslami Cihad Hareketi’nden bazı kaynaklar, hareketin seçimlere katılma kararı vermesi halinde Hamas ile koalisyon yapacağını ifade ettiler.

Filistin El Quds gazetesi bugünkü sayısında, İslami Cihad Hareketi’nin kendi içerisinde meşveret etmesi ve uzlaşı sağlamasının ardından tarihinde ilk kez meclis seçimlerine katılma ihtimalini yazdı.

Gazete, İslami Cihad Hareketi’nden bazı kaynaklara dayandırdığı haberinde, bu hareketin seçimlere katılma kararı vermesi halinde Hamas ile koalisyon yapacağını ve bu seçeneğin şu anda İslami Cihad liderleri tarafından değerlendirildiğini kaydetti.

İslami Cihad kaynakları, Hamas lideri İsmail Haniye ve İslami Cihad lideri Ziyad Ennehale’nin Duha’da ve yine Haniye ile İslami Cihad liderlerinden Muhammed El Hindi’nin İstanbul’da yaptıkları görüşmelerde bu mesele ve seçimler konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını ve birlikte hareket etmenin zaruretine vurgu yaptıklarını bildirdi.

Bu arada bazı kaynaklar da İslami Cihad Hareketi’nin seçimlere tek başına gireceğini ve fakat Hamas ile koalisyonun da uzak bir ihtimal olmadığını ve hareketin seçimlere katılımının sadece oy verme şeklinde de olabileceğini belirttiler.