İslami Cihad: İRAN, FİLİSTİN’den 1 Gün GAFİL Olmadı!

Beyrut’un güney banliyösünde gerçekleştirilen İran İslam Devrimi’nin 40. Yıl Dönümü kutlamalarına Gazze’den gelen İslami Cihad Hareketi Lideri Ziyad Nehale’de katıldı.

Beyrut’un güney banliyösünde gerçekleştirilen İran İslam Devrimi’nin 40. Yıl Dönümü kutlamalarına katılmak için Gazze’den gelen İslami Cihad Hareketi Lideri Ziyad Nehale, kutlamada bir konuşma yaparak, “İran’ın, İsrail-Amerikan düşmanlığıyla yüzleşmede sır kelime” olduğunu söyledi ve “Tahran sayesinde her zamankinden daha iyi bir şekilde (düşmanla) yüzleşebilir ve savaşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Nehale, İran’ın Filistin halkına ve direnişine yardım etmede ve destek vermede bir gün bile tereddüt etmediğini vurguladı.

Nehale, düşmanla ittifakın direnişi durdurabileceğine inananlara “vehim” olarak niteleyerek, “Filistin halkı Siyonist projenin ardındaki büyük uyuma rağmen hakkına ve vatanına bağlıdır” dedi.

Nehale, Filistin halkının işgalden dolayı içinde bulunduğu şartları ve sıkıntıları benzersiz olduğunu belirterek, zulüm, yağma ve işgalle hesaplaşma konusunda tereddütlerinin olmadığını vurgulayarak, yaptıkları işleri hiçbir dünya kaygısı ve korkusu ile yapmadıklarını belirten “Biz toprağın arkadaşıyız ve yok olmaya mahkûmuz” ifadelerini kullandı.