İSLAMİ CİHAD: Her Yolla Esirleri Koruyacağız!

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, Filistin direnişinin Gazze Şeridi’ne uygulanan abluka konusundaki şartlarını belirlediğini ve Filistinli esirleri her türlü yolla koruma görevine bağlı olduğunu söyledi.

En-Nehhale, “Sadıkların Yolu” kitabının tanıtım töreninde yayınlanan konuşmasında, direnişin mücadelesini bazen silahla ve bazen de dolaylı müzakerelerle yürüttüğünü ifade etti.

Filistin direnişinin ne pahasına olursa olsun esirleri korumaya devam edeceğini kaydeden En-Nehhale, işgal rejimi zindanlarında açlık grevi eylemine başlayan esirleri selamladı.

En-Nehhale, zor şartlara rağmen Gazze Şeridi’nde mücadeleyi yürüten direnişin işgale karşı koyma gücü olduğunu ispat ettiğini belirtti.

Kudüs Müfrezeleri ve İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenleyeceği olası bir saldırıya karşı koymaya hazır olduklarını bildiren En-Nehhale, işgalcilerin tehditlerini dikkate aldıklarını ifade etti.

En-Nehhale, Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin hedefine ulaşıncaya kadar devam edeceğini ve Filistin’in işgalin önünde eğilmeyen sancak olarak kalacağını söyledi.

Filistinlileri işgal rejiminin planlarına karşı koymak için birlik ve bütünlüğe davet eden En-Nehhale, işgalciler hakkında iyimser olanların bir an evvel kuruntudan kurtulmaları gerektiğini kaydetti.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Kudüs’ün işgal rejiminin başkenti ilan edilmesi ve Golan Tepeleri üzerinde İsrail’in egemenliğinin tanınmasıyla Yüzyılın Anlaşması’nın büyük bölümünün tamamlandığını bildirdi.