Siyonist Rejim FİLİSTİNLİ ESİRLERİ Yaşanamayacak HÜCRELERE ATIYOR

Siyonist işgal rejimi zindanlarında açlık grevi sürdüren ve Petah Tikva’da tek kişilik tecrit odasında tutulan Filistinli esir Mansur Şureym, işgal rejimi zindanlarındaki esirlerin büyük baskı ve zulme maruz kaldıklarını belirterek, açlık grevindeki 88 esirin bir insanın yaşayamayacağı şartlara sahip hücrelerde tutulduklarını söyledi.

Şureym’i ziyaret eden Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatlarından Mutaz Şukayrat, esir Şureym’in 18 kg. kaybettiğini, bitkin düştüğü için sürekli baş dönmesi yaşadığını, rahat hareket edemediğini belirtti.

GÖZAT  Filistinli 7000 ESİR İsrail Zindanlarında Çok Kötü Şartlarda

Şureym esirin şu anda Petah Tikva zindanında açlık grevindeki 80 esirin bir insanın yaşayamayacağı kadar kötü hücrelerde tutulduklarını, oldukça dar olan tecrit odalarına dört esir koyulduğunu aktardığını ifade etti.

Filistin esir Şureym Avukat Şukayrat’a verdiği bilgide, işgal rejiminin açlık grevindeki esirlerin sağlık durumlarını takip etmek için gezici bir revir oluşturduğunu, ancak açlık grevinde ikinci aylarına giren esirlerden bazılarının kritik bir aşamaya geldikleri halde çoğu zaman buralarda doktor ve hemşirelerin bulunmadığını kaydetti.

GÖZAT  KARİKATÜR: Filistinli Esirlerin AÇLIK GREVİ DİRENİŞİ

Avukat Şukayrat ise yaptığı açıklamada, cezaevi idaresinin avukatlara kötü muamele ettiğini, ziyaretten önce birçok engel çıkardığını, ziyaret başlamasından birkaç dakika sonra da gardiyanların kendisinden hücreyi terk etmesini istediklerini kaydetti.

Filistinli esirler, gasp edilmiş haklarının iadesi, idari cezaların son bulması, ziyaretlerin yeniden düzenlenmesi, hasta olan esirlere gereken tıbbi müdahalenin yapılması gibi insani ve adil talepler için 17 Nisan’da Özgürlük ve Onur sloganıyla açlık grevi direnişine başladılar.