İSLAMİ CİHAD: Direniş, Çok Güçlü Bir Konumda!

Filistin İslami Cihad hareketi üyesi Muhammed El-Hindi Direniş’in tüm Arap ve Müslüman ülkelerde huzur istediğini kaydederek, kuşkusuz ecnebi güçlerin bölgeden çekilmesi, bölgede huzurun sağlanmasına yardımcı olacağını belirtti.

Pazartesi akşamı İran kanal 2 televizyonuna demeç veren El-Hindi, Amerika’lı güçlerin bölgedeki varlığının birçok sorunu beraberinde getirdiğini kaydederek, bölgedeki Siyonist hamisi bazı rejimlerin liderleri kendi tahtlarını korumak amacıyla Amerika safında yer aldığını, oysa Amerika’nın bir gün onları yalnız bırakacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Siyonist rejimin Gazze’ye uyguladığı ablukaya değinen El-Hindi, Siyonistlerin Gazze Şeridine yönelik ablukayı sürdürerek Filistinlilerin unutulmasını hedeflediğini oysa bu komplonun da suya düşeceğini vurguladı.

Filistin İslami Cihad hareketi üyesi El-Hindi açıklamasının devamında, Gazze şeridine Siyonist rejim tarafından dayatılan zalimane kuşatma, Direniş ve Filistin halkının daha fazla güçlenmesine yol açtığını belirtti.

Bugün Direniş’in çok iyi konumda olduğunu ve Siyonist düşman karşısında dik durduğunu kaydeden El-Hindi, Direniş’in Filistin halkının hakları ve uluslararası yasalar çerçevesinde şekillendiğini ve Filistinlileri savunmak için tüm kapasitelerini kullanmak istediğini söyledi.