İşgalci İsrail Yeni Yerleşim Yerleri İnşa Ediyor

İsrail rejiminin Kanal 10’da verdiği habere göre, Siyonist İsrail kabinesi Batı Yaka ve Kudüs’de 770 konutun yapımıyla ilgili karar alacak.

Sözkonusu projenin 2013’den beri hazırlandığı ama uluslararası toplumun tepkisinden dolayı gerçekleşemediği bildiriliyor.

Siyonist işgal rejimindeki kaynaklar da, ABD’deki başkanlık sürecini fırsat bilen ırkçı İsrail’in yerleşim birimleriyle ilgili büyük planlarını hayata geçirmek için edata zamanla yarıştığını belirtti.

İşgal rejiminde yayınlanan haftalık Kol Ha’ir gazetesi, Kudüs belediyesindeki yetkililerin başkanlık koltuğunu Trump’a bırakacak Obama’nın geçiş sürecinde göstermelik bir sükuneti tercih edeceğine inandıklarını yazdı.

İşgal rejiminin binlerce konutun inşasına onay verdiğini, binlercesine de yeşil ışık yaktığını ifade eden gazete, Kudüs’teki Ramat Sahlomo yerleşkesinde 1100, Gilo yerleşkesinde 2300, Givat Hamatos yerleşkesinde 2620, Ramot yerleşkesinde 734 konutun inşa edileceğini, Pisgat Zeev, Har Homa ve Neve Yaakov yerleşkelerinde inşa edilecek yüzlerce konutun ise bunların dışında olduğunu kaydetti.

Gazeteye konuşan işgal belediyesindeki Yerel Planlama ve İnşaat Komitesi Başkanı Meir Turgeman, Ramat Sahlomo yerleşkesinde 600 konutun inşaatına izin verildiğini, 1600 yeni konut için de plan yapıldığını söyledi.