İşgalci İsrail Mevcut Yerleşkeleri De Genişletmek İstiyor

Gazete verdiği haberde, Ramallah şehri paralelinde bulunan Benyamin Yerleşkesine yakın bazı arazilere el konulacağını ifade etti.

İşgal ordusuna bağlı Sivil İdare’deki yetkililere dayanarak haberi veren gazete, söz konusu yetkililerin şu anda yerleşkenin genişletilmesi için talepte bulunma aşamasında olduklarını belirterek, İsrail hükümetinin de onaylanması için talebi ele alacağını ifade ettiler.

Başka bir Siyonist yetkili ise, yerleşkenin genişletilmesi için henüz bir karar alınmadığını, ancak Amona Yerleşkesinden tahliye edilen yerleşimcilerin susturulması için, yerleşimcilerin Givat Gaivullac Zion dedikleri bölgede yeni bir yerleşim alanı açmanın mümkün olduğunu söyledi.

Givat Gaivullac Zion bölgesi Yahudi yerleşimcilerin izinsiz olarak gelip konut inşa ettikleri bölgedir. İşgal rejimi buraları boşaltıyorsa da onlar tekrar bölgeye gelip yerleşiyorlar.

Yerleşim birimlerini sorun olarak görmeyen yeni Amerika idaresi işgal hükümetinin yeni yerleşkeler kurmasına veya var olanları genişletmesine yeşil ışık yakarken, işgal hükümeti de yeni yasalar çıkararak toprak gaspını ve yerleşke inşaatını yasal hale getirmeye çalışıyor.