İsrail Sadece Araplar İçin Değil, İnsanlık İçin Tehlike…

Filistin İsrail’le İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Mücadele Merkezi, İsrail işgalinin sadece Filistin için değil bölgedeki bütün Arap ülkeleri ve hatta tüm insanlık için tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

Merkez, yayınladığı bildiride işgal rejiminin Arap dünyasına ve tüm dünyaya yönelik kirli oyunları, sömürgeci planları ve yıkıcı projeleri karşısında çabaların birleştirilmesi çağrısı yaptı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Trump’ın gündeme getirdiği Yüzyılın Anlaşması planı siyonist ırk ayrımcısı düzenin sağlamlaştırılması ve işgal yönetiminin zalim politikasında ona ortaklık etmekten başka bir mahiyet taşımamaktadır. Bu yüzden biz ABD hükümetini uluslararası hukuku ayaklar altına almaya son vermeye ve Filistin halkı ve onun meşru hakları aleyhine verdiği kararlardan dönmeye çağırıyoruz.

Irkçı işgal yönetimiyle Arap ülkeleri arasında ilişkilerin normalleştirilmesi politikasının devam etmesi ırkçılığa ve Filistin halkına yapılan zulme daha fazla destek anlamına gelir. Bu aynı zamanda gaddar siyonistle ve Arap dünyasının merkezi davası konumundaki Filistin davası aleyhine onun sömürgeci sistemiyle aşağılayıcı bir tuzak içine girmektir. Bu yüzden işgale hizmet etmeyi kendine sevimli gösteren herkesi bu tutumundan dönmeye, çizgisini düzeltmeye ve direnen Filistin halkıyla aynı safta yer almaya çağırıyoruz.”

Merkez, BM’yi ve uluslararası toplumu da Güney Afrika’daki ırkçı sisteme karşı başvurduğu yaptırım politikalarının aynısını ırkçı İsrail işgal rejimine karşı da uygulamaya çağırdı.