İşgalci İsrail 15 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin baskınlar sırasında birçok evde arama yaptığı, arama yapılan evler arasında esir gazeteci Muhammed El-Gig’in ailesine ait evin de bulunduğu ifade edildi.

İşgal güçleri Nablus’un doğusundaki Amman Caddesi’nde El-Bizra ve Şahin ailelerine ait iki torna atölyesine baskın düzenledi.

Atölyelerde arama yapan ve eşyalara zarar veren işgal güçlerinin silah üretiminde kullanıldığı iddiasıyla atölyelerdeki araç gereçlere ve makinalara el koyduğu bildirildi.

GÖZAT  Cumhurbaşkanı Erdoğan: KUDÜS Müslümanların NAMUSU

İşgal güçlerinin gece yarısından sonra saat 02:00 sularında Belata Mülteci Kampı’nda da evlere ve iş yerlerine baskın düzenlediği, Said Abd El-Meskavi’yi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Kalkiliya kentine düzenlediği baskın sırasında Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı, Filistinli gençler işgal güçlerine taşlarla direnirken işgal güçlerinin çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı belirtildi.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ ESİRLER Açlık Grevinin 23. GÜNÜNDE

İşgal güçleri Kalkiliya’ya bağlı Ceyus beldesinde Cihad Subhi Selim ve Ömer Cihad Selim isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Halil vilayetinde düzenlediği baskınlarda da birçok Filistinliyi gözaltına aldığı ifade edildi.