İŞGAL Rejiminden KUDÜS ve Batı Yaka’da 24 GÖZALTI!

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün birçok bölgesinde evlere baskın düzenleyerek 24 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’da direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 19 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Bildiride, işgal güçlerinin Ramallah ve El-Halil’de gerçekleştirdiği baskınlar sırasında direnişle irtibatı olduğu bahanesiyle on binlerce şikel paraya el koyduğu kaydedildi.

İşgal güçleri Beytlahim kentinin güneydoğusundaki Beyt Ficar beldesinde iki eski esiri, kentin güneyindeki El-Hıdır beldesinde üç kişiyi ve Beytlahim’in “El-Münavera” bölgesinde bir kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus kentinin batısındaki Surra köyünden bir kişiyi ve Tel beldesinden bir genci, kentin kuzeyindeki Asira Eş-Şimaliyye beldesinde de beş kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, onlarca işgal askerinin Tubas kentinde Basim Ziyb Savafita’nın evine baskın düzenlediğini ve Savafita ile oğulları Muhammed ve Kassam’ı gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin Semih Savafita’yı da gözaltına aldığı, evinde arama yaparak eşyalarına zarar verdiğini bildirdi.

İşgal güçleri kentin doğusundaki Tamun beldesinde de Rayig Sadık İştiye Bişarat’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.