İŞGAL Rejimi Aynı ÇADIRI 3. Kez Yıktı

İşgal güçleri El-Halil kentinin güneyinde yer alan Yatta beldesinin güneydoğusundaki Susya köyünde Filistinlilere ait bir çadırı üçüncü kez yıktı.

El-Halil’in güneyindeki Irkçı Ayrım Duvarıyla ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele İçin Ulusal Komite Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal güçlerinin yıktığı çadırın Hüseyin Razi En-Nevacia’ya ait olduğunu bildirdi.

El-Cubur, işgal güçlerince üçüncü kez yıkılan çadırın mesken olarak kullanıldığını ve çadırda 10 kişinin yaşadığını söyledi.

Filistinli ve uluslararası insan hakları örgütlerine seslenen El-Cubur, işgal güçlerinin sistematik yıkımlarına son vermek üzere duruma müdahale etmelerini istedi.

Filistinli aktivist, işgal güçlerinin yıkımlarla Filistinlileri bıktırıp topraklarını terk etmeye zorlamayı ve hayvanlarını beslemelerini engellemeyi hedeflediğini ifade etti.

Uluslararası hukuka aykırı olarak Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden işgal yönetimi, Filistinlilerin evlerini, çadırlarını ve işyerlerini de sudan bahanelerle yıkıyor.