İŞGAL Güçlerinden Birçok Yere SABAH BASKINI

Cenin’in güneyindeki Kabatiye beldesinde işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği baskın sırasında üç kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri yedi askeri araçla beldeye baskın düzenledi ve Ahmed Isam Zekarine, Rami Ebu’r-Rab ve Eymen Ebu Ayn’ı gözaltına aldı.

İşgal askerlerinin belde mahallelerine dağıldığı ve Kabatiye ve Ez-Zebabide beldeleri arasındaki yol üzerinde barikat kurduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’ta El-Faria kampından iki genci ve Ed-Dahiye Mahallesi’nden de bir genci gözaltına aldığı belirtildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin El-Faria Kampı’na baskın düzenleyerek Rami El-Gul ve Kasım Asus’u gözaltına aldığını söyledi.

İşgal devriyelerinin Nablus’un Ed-Dahiye Mahallesi’nde de Ahmed Ez-Zurba isimli genci gözaltına aldığı kaydedildi.

El-Halil’de El-Arrub Kampı’ndan Abdüsselam Cevabira’yı gözaltına alan işgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinde de Nassar Muhammed Dahbur isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki Deir Samir köyünde de Şadi Safi El-Hurub isimli genci gözaltına aldığı ifade edildi.