Siyonistler 13 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Tulkerem kentindeki Nuru Şems Kampı’na baskın düzenleyerek dört kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Onlarca işgal askeri kampa baskın düzenledi ve evlerde arama yaparak Mahfuz Ebu Iyşe, Nihad Ebu Harb, Alâ Ebu Kasido ve Faris Halife’yi gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin baskın düzenlediği evlerde halka kötü muamelede bulunduğunu, evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiğini söyledi.

İşgal güçlerinin Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı sakinlerinden de Ahmed Avde ve Casir Abdurabbihi’yi gözaltına aldığı öğrenildi.

Ramallah’ın kuzeyindeki Silvad beldesinde de işgal güçleri Fadi Hammad’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Ağvar’da ise iki genç kızı askeri kıyafetler giydikleri ve tabanca taşıdıkları iddiasıyla gözaltına aldığı kaydedildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’a bağlı Madma, Tel ve Burin beldelerinin girişine elektronik demir kapı yerleştirdiğini söyledi.

Öte yandan, bu sabah erken saatlerde yüzlerce Yahudi yerleşimcinin işgal güçleri himayesinde Nablus’un doğusundaki Avarta beldesine baskın düzenleyerek ayin yaptıkları ve arbede çıkardıkları, yol kenarında duran araçların camlarını kırdıkları ve lastiklerini patlattıkları ifade edildi.