İşgal Güçleri Filistinlilerin Mescidi Aksa NÖBETİNİ YASAKLADI

Mescid-i Aksa’nın çeşitli bölgelerinde cemaatten birileri olup olmadığını kontrol eden işgal güçlerinin Filistinlilerin geceyi Mescid-i Aksa’da geçirmelerini ve nöbet tutmalarını yasakladığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bugün sabah namazında da Mescid-i Aksa kapılarında güvenlik önlemlerini yoğunlaştırdığı ve gençlerin kimliklerine girişte el koyduğu bildirildi.

GÖZAT  Filistin İbrahim Camisinin 22 YILLIK KADIN MUHAFIZI

İşgal güçlerinin ayrıca Hamursuz (Pesah) Bayramı’nın ilk günü dolayısıyla Kudüs’ün Eski Belde semtinde güvenlik önlemlerini artırdığı belirtildi.

Sözde heykel örgütleri Yahudi bayram günleri dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrıları yaparken işgal güçlerinin Eski Belde semtini adeta askeri kışlaya çevirdiği ve Mescid-i Aksa’nın kapılarında gerginlik yaşandığı kaydedildi.

GÖZAT  250 Muhafız Mescidi Aksa İçin Nöbete Devam Ediyor

Bu arada, Kudüs’teki İslami kurumlar ve heyetler, Mescid-i Aksa’da namaz kılma ve baskınlara karşı nöbet tutma çağrılarını yineledi.

İslami kurumlar ve heyetler, Arap ve İslam ülkeleri halklarına ve yöneticilerine, dünyanın özgür insanlarına çağrıda bulunarak, Yahudi yerleşimcilerin ve işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik ırkçı saldırılarına kararlı bir şekilde karşı çıkmalarını istedi.