İşgal Güçleri Batı Şeria’da 19 Filistinliyi Tutukladı

Konuyla ilgili açıklama yapan işgal ordusu, askerlere ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemleri yaptıkları şüphesiyle aranan 19 kişinin tutuklandığını duyurdu.

İşgal güçleri dün gece geç saatlerde ve bu sabah erkenden Tulkerem’in Anbeta ve Seffarin beldeleriyle, Kudüs’ün Katanna ve Er-Ram beldelerinde, Ramallah’ın Hırbesa ve Kudüs’ün El-Hıdır ve Nahhalin beldelerinde, El-Halil şehrinde, Dura beldesinde ve Beyt Ummer’de, Ramallah, Cenin, Belata mülteci kampında yaptığı baskın ve aramalarda yirmiye yakın Filistinli genci tutukladı. Tutuklananların büyük kısmının Hamas mensubu gençler olması dikkat çekti.

İşgal güçlerinin baskın yaptığı birçok noktada Filistinli gençlerle çatıştığı belirtildi.

Ramallah’ta direnişi destekleyen belge ve broşürler basıldığı iddiasıyla iki matbaayı kapatan işgal güçleri, El-Halil’de de silah üretildiği iddiasıyla bir demir atölyesindeki malzemeye el koydu.

Bu sabah erken saatlerde Nablus’un kuzeyinde yer alan Sebestiyye beldesindeki tarihi bölgeye baskın düzenleyen işgal güçleri tepede bulunan Filistin bayrağının asılı olduğu direği patlayıcıyla havaya uçurdu.