İRAN’dan İSRAİL’e: Haddini Aşma!

İran Dışişleri Bakanlığı, Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “İran, Suriye’den derhal çıksın yoksa vurmaya devam edeceğiz” açıklamasına tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Binyamin Netanyahu’nun dün katıldığı bir televizyon programında İran’a yönelik yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

“İran İslam Cumhuriyet’nin Suriye’de düşmanın propagandasını yaptığı anlamda askeri gücü veya birlikleri yoktur. Fakat Suriye hükümetinin resmi daveti üzerine İran’ın askeri müsteşarları bu ülkede bulunuyor. İranlı askeri danışmanlar, geçtiğimiz yıllarda Suriye ordusu, halkı ve direniş cephesiyle birlikte bu ülkenin topraklarının teröristlerden temizlenmesine yardımcı olmuştur” diyen Kasımi, Siyonist Rejim Başbakanı’nın “İran, Suriye’den derhal çıksın yoksa vurmaya devam edeceğiz” sözlerine ilişkin şunları kaydetti:

“Kudüs işgalcisi rejime özllikle de başbakanına bir uyarımız var: Haddinizi aşmayın ve mesnetsiz ve boş sözleri dile getirmeyin. Çünkü hiçbir zaman size böyle bir izin vermeyiz”.

Kasımi şöyle devam etti: İran, tehdit edilecek bir ülke değildir. Zamanı geldiğinde onlara nasıl konuşup davranmaları gerektiğini öğreteceğiz. İran İslam Cumhuriyeti güçlü bir ülkedir. Net ve doğru olan ilan eder. Dolayısıyla bu rejim başbakanının sözleri boş ve mesnetsiz propagandadır. Netanyahu, güçlü olsaydı Filistin ve Direniş meselesinin üstesinden gelebilirdi.