İRAN ve HAMAS, Siyonist İsrail’e SİBER Saldırı Yapıyor!

Siyonist İsrail ordusu Siber Güvenlik Dairesi Başkanı dün yaptığı açıklamada, İran’ın yaklaşık bir yıldır İsrail ordusu iç cephe komutanlığına ait erken uyarı sistemlerini çökertmeye çalıştığını iddia etti.

Siyonist General Naum Şaer, İsrail El Yemv gazetesi ile yaptığı söyleşide, Siyonist ordunun İran’ın siber saldırılarına karşı koymayı başarabildiğini ve eğer bu operasyonlar başarıyla sonuçlanmamış olsaydı Siyonist rejimin facia ile karşı karşıya kalacağını hatırlattı.

İsrailli general ayrıca, İran’ın her zaman İsrail’in askerî ve sivil tüm hassas altyapılarına saldırmayı hedeflediğini ve Tel-Aviv’in geçen yıl İran’ın gerçekleştirdiği 150 siber saldırıyı da bertaraf ettiğini ifade etti.

General Şaer İsrail ordusu iç cephe komutanlığına ait erken uyarı sisteminin, askerî ve sivil en önemli altyapı olarak kabul edildiğini ve bunu ele geçiren kişinin istediği her an acil durum alarmını harekete geçirebileceğini ya da İsrail’e füze saldırısı gerçekleştirilirken sistemi devre dışı bırakabileceğini de hatırlattı.

Siyonist komutan, bu saldırıların İran Devrim Muhafızlarına ait bir siber grup tarafından gerçekleştirilmeye çalışıldığını ve söz konusu saldırılar için 1 milyon dolardan daha fazla bütçe ayrıldığını da ifade etti.

Siyonist ordu generali şunları da aktardı: HAMAS da Batı Şeria’da rejimin istihbarat birimlerine karşı benzer saldırılarda bulunmuştu.