Irak Dışişleri: Filistin Bir İNSANLIK MESELESİDİR!

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi yaptığı açıklamada, Filistin ile ilgili şu ifadeleri kullandı: Filistin tüm Arapların, Müslümanların meselesidir ve aynı zamanda bir insanlık meselesidir. Tüm dünya, Filistinlilere yapılan zulmü durdurmalıdır. 

GÖZAT  UNRWA: Dünya Gazze'ye Bakıp Utanmalı

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt da oturumun açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: Suriye krizi, bölgedeki en büyük krizdir ve bu krizi istedikleri gibi yönetebilecekleri bir şekilde Batı ülkelerinin eline bırakmamak gerekir.

Arap Birliği Zirvesi’nin 29 Mart Çarşamba günü Ürdün’de yapılması bekleniyor.

GÖZAT  Filistin'den İsrail'e 6 İNSANLIK SUÇU DAVASI

Arap Birliği Zirvesi’nde 16 konu başlığı ve Arap Ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantısında ise 30 konu başlığı altında tüm siyasi, ekonomik ve toplumsal konuların masaya yatırılması bekleniyor. Ayrıca Zirveye 17 Arap liderinin katılması bekleniyor.

GÖZAT  Karikatür: Siyonist İsrail, Amerika Eliyle Dünyayı Sömürüyor

BM Yemen Temsilcisi İsmail Velit Şeyh ise, Yemen’deki son yaşanan gelişmeleri Güvenlik Konseyi Toplantısında aktarmak için New York’ta bulunması dolayısıyla zirveye katılamayacak.

Ürdün Hükümet Sözcüsü ve Enformasyon Bakanı Muhammed el-Mumini yaptığı açıklamada, yapılacak zirveye Ürdün’deki Arap Birliği liderleri ile birlikte Amerika ve Rus liderlerinin temsilcilerinin katılacağını belirtti.